Przedszkole na Międzytorzu uroczyście otwarte

Uroczystym otwarciem Przedszkola Miejskiego nr 5 na osiedlu Międzytorze Spółka Inwestycje Miejskie zakończyła program poprawy infrastruktury oświatowo-sportowej w Płocku. W rekordowym czasie trzech lat Spółka oddała do użytkowania pięć nowoczesnych obiektów oświatowych o łącznej kubaturze 70. 872 metrów sześciennych. Powstały :

  1. Przedszkole Miejskie nr 29 przy ulicy Kochanowskiego,
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących specjalnych nr 7 przy ulicy Słonecznej,
  3. Przedszkole Miejskie nr 34 wraz z filią Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Harcerskiej,
  4. Hala Sportowa przy ZST „70” przy ulicy Kilińskiego
  5. Przedszkole Miejskie nr 5 przy ulicy Lachmana.

W wyniku prac Spółki do nowych obiektów przedszkolnych uczęszczać może ok. 600 przedszkolaków, nowoczesny Zespół Szkół Specjalnych pomieści ok. 90 dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności oraz 150 dzieci z Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Popularna Płocka „Siedemdziesiątka” może zaś pochwalić się nowoczesną halą sportową z widownią na 430 miejsc.
Wszystkie Inwestycje prowadzone przez Spółkę zakończone zostały w terminie i w przypadku żadnego zadania nie przekroczono kosztów przewidzianych na etapie przetargu. Warto także zaznaczyć, iż ich realizacja możliwa była dzięki innowacyjnemu programowi emisji obligacji wdrożonemu przez Spółkę wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
Spółka Inwestycje Miejskie wyraża podziękowanie wszystkim Projektantom, Wykonawcom inwestycji oraz innym osobom dzięki, którym udało się doprowadzić do końca ten projekt.

{gallery}galerie/akt20160323{/gallery}

Skip to content