Zakończono budowę Żłobka Miejskiego

W dniu 06.12.2013 r. Spółka Inwestycje Miejskie uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku, w którym przewidziano siedzibę Żłobka Miejskiego Nr 2 oraz Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Budynek zlokalizowany jest na osiedlu Podolszyce Północ, przy ul. Kleeberga 3. Klucze do placówek przekazano ich użytkownikom w dniu 16.12.2013 r.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi ok. 1 900 m2 w tym: powierzchnia żłobka 1450 m2 i powierzchnia Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej ok. 450 m2. Kubatura całego obiektu to 8 450 m3.

Parter oraz piwnicę budynku przeznaczono dla żłobka a piętro dla Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Każda z jednostek posiada niezależne wejście do budynku umożliwiające pracę instytucji w różnych porach dnia.

Żłobek przygotowany jest na przyjęcie 84 dzieci w trzech grupach wiekowych (od 6 m-cy do 3 lat). Każda z grup posiada salę zabaw z przynależną sypialnią i szatnią. W budynku przewidziano również pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem, blok żywieniowy, część administracyjną oraz wózkownię. Obiekt wyposażono w wewnętrzny plac zabaw (labirynt), taras dla dzieci najmłodszych oraz 2 place zabaw dla dzieci starszych z zabawkami dostosowanymi do ich wieku.

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej zajmuje piętro budynku. W placówce powstały: sala terapeutyczna, sala szkoleniowa, pokoje do pracy metodycznej oraz pokoje do pracy indywidualnej.

Obiekt został zaprojektowany przez ARTEA Pracownię Architektoniczną Ewy Stockiej z Warszawy i wybudowany przez Przedsiębiorstwo Budowlano EDBUD Edward Kunikowski z Płocka. Całkowity koszt wykonania obiektu wyniósł ok. 5 mln zł brutto.

Skip to content