W ramach inwestycji pn. "Przebudowa i rozbudowa budynku kamienicy zlokalizowanej przy ul. Kościuszki 3b w Płocku" powstał obiekt mieszczący Mediatekę oraz 12 mieszkań w ramach programu "Mieszkania na start".

 

Inwestycja polegała na przebudowie, rewaloryzacji i modernizacji istniejącego budynku przy froncie ulicy Kościuszki. Został on zaadaptowany na cele Książnicy Płockiej - działu zbiorów audiowizualnych, która mieście się na parterze obiektu oraz lokali mieszkalnych znajdujących się na pierwszym i drugim piętrze.

W części Mediateki urządzono wypożyczalnię, a także część administracyjną, socjalną i pomieszczenia techniczne. Oprócz tego w budynku znajduje się okazała sala konferencyjna na 120 osób, z możliwością rozbudowy do 180 miejsc.

Na I piętrze i poddaszu zlokalizowanych jest 12 mieszkań o powierzchni od 33 do 45 metrów kwadratowych. Lokale przeznaczone są na wynajem w ramach programu "Mieszkania na start". Wszystkie są wykończone "pod klucz" - panelowymi podłogami a w częściach "mokrych" glazurą i terakotą. Oprócz tego mieszkania wyposażono w biały montaż - wanny, umywalki i miski ustępowe. We wszystkich mieszkaniach znajdują się instalacje elektryczne i teletechniczne i do każdego przyporządkowana jest komórka lokatorska.

Dla mieszkańców udostępniony został taras rekreacyjny z mini placem zabaw, znajdujący się na I piętrze.

Głównym wykonawcą inwestycji było przedsiębiorstwo TEKOBUD Sp. z o.o. Inwestycję sfinansowano ze środków własnych spółki Inwestycje Miejskie, a także ze środków Budżetu Miasta Płocka, Funduszu Dopłat BGK oraz środków unijnych w ramach inicjatywy Jessica.

Jesteś tutaj: Home Inwestycje Inwestycje zakończone Mediateka przy ul. Kościuszki 3b